Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego i gen. bryg. dr inż. Mariusz Pawluk - Dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, zapraszają na uroczystość patriotyczno-religijną dla uczczenia 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 84. rocznicy walk w obronie Tomaszowa Mazowieckiego, która odbędzie się w poniedziałek, 4 września 2023 roku, o godzinie 12.00 na cmentarzu wojennym przy ul. Smutnej.
Po uroczystości na cmentarzu wojennym, o godzinie 13.00 – msza św. w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim przy ulicy Warszawskiej.
Organizatorzy zapraszają!
Dlaczego warto, by polskie mięso drobiowe jak najczęściej gościło na naszych stołach? Skąd bierze się jego wysoka jakość i jakie pyszne dania wyczarować można z drobiu? Tego będzie można dowiedzieć się w dniach 2-3 września w Uniejowie, gdzie odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Drobiu. Dla przedstawicieli branży przygotowano w sobotę konferencję z udziałem ekspertów, a dla wszystkich niedzielny event z pokazami, degustacjami i koncertem gwiazd: Feel, Kombii i PapaD.
Wydarzenie przygotowywane przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi adresowane jest zarówno do hodowców i przetwórców mięsa drobiowego, jak i do wszystkich miłośników dobrej kuchni i rodzinnej zabawy przy muzyce.
Pierwszego dnia Festiwalu odbędzie się konferencja branżowa z udziałem krajowych ekspertów – reprezentantów Krajowej Rady Drobiarstwa, SGGW w Warszawie, Uniwersytetów Przyrodniczych w Siedlcach i Wrocławiu czy Europejskiej Federacji Lekarzy Weterynarii.
Drugi dzień Festiwalu to otwarta dla wszystkich impreza plenerowa, wypełniona atrakcjami. W programie między innymi: prezentacje wystawców, w tym maszyn i urządzeń, degustacje potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz pokaz umiejętności szefów kuchni i mistrzów w przyrządzaniu mięs – braci Budnik. Nie zabraknie działań edukacyjnych, w tym prelekcji na temat walorów smakowych i odżywczych mięsa drobiowego czy porad dietetyków, a także rodzinnej strefy z atrakcjami dla najmłodszych. Kulminacją festiwalu będzie koncert z udziałem zespołów FEEL, Kombii i Papa D.
Festiwal odbędzie się w Uniejowie (na terenach zielonych przylegających do term). Dla festiwalowej publiczności wstęp na wydarzenie jest wolny. Szczegóły wydarzenia znaleźć można na stronie: www.festiwaldrobiu.pl.
Organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Drobiu jest Stowarzyszenie Innowatorów Wsi będące ogólnokrajową organizacją zrzeszającą producentów rolnych i przetwórców produktów rolno-spożywczych.
Projekt został sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.
------------------------------------------------------------------------------
Kura, kaczka, gęś i indyk od wieków goszczą na polskich stołach. Ale czy wiecie, że drobiarstwo należy do najważniejszych działów krajowej produkcji rolniczej? Będziecie mogli się o tym przekonać już 2 i 3 września w Uniejowie, gdzie odbędzie się @Ogólnopolski Festiwal Drobiu (https://www.facebook.com/events/634424805335901).
Sobotę wypełni branżowa konferencja dla producentów i przetwórców drobiu, a w niedzielę, 3 września, czekają na Was:
· strefa rodzinnych atrakcji i wieczorny koncert z udziałem zespołów: FEEL, Kombii i Papa D,
· degustacje w ramach konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich
· strefa wystawiennicza i prelekcje specjalistów z branży
· kulinarne inspiracje w czasie prezentacji znakomitych kucharzy – Braci Budnik.
Zaprasza @Stowarzyszenie Innowatorów Wsi, a my polecamy! Więcej na www.festiwaldrobiu.pl
Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” zaprasza na koncert jubileuszowy, który odbędzie się w sobotę, 19 sierpnia 2023 roku, o godzinie 17.00 w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim ul. Farbiarska 20/24.
Darmowe wejściówki można odebrać w Gminie Tomaszów Mazowiecki, Powiatowym Centrum Animacji Społecznej i Świetlicy w Ciebłowicach Dużych.
W Sołtysówce w Spale ulica Piłsudskiego 9 od 30 lipca 2023 roku do 30 sierpnia 2023 roku, oglądać będzie można prace Martty Węg. Wystawa zatytułowana „Moja Spała”.
12 czerwca 2023 roku o godz. 20.00 w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim wystawiony zostanie spektakl słowno-muzyczny pt.: ”(…) zapomnij że jesteś gdy mówisz że kochasz”.
Na scenie zaprezentują się podopieczni sekcji wokalnej oraz teatralnej, przygotowani przez instruktorów Katarzynę Rychlik oraz Joannę Domalik-Dróżdż, która jest również reżyserem spektaklu. Zgromadzeni wysłuchają wierszy ks. Jana Twardowskiego oraz polskich utworów w wyjątkowych aranżacjach.
- Zapraszam Państwa bardzo serdecznie na spektakl pt.: ”(…) zapomnij że jesteś gdy mówisz że kochasz”, który w poniedziałek, 12 czerwca, zostanie wystawiony w naszej placówce. Na scenie w wyjątkowym widowisku zaprezentują się podopieczni sekcji wokalnej i teatralnej. Będzie to kolejne z wydarzeń organizowanych przez PCAS w ramach Dni Antoniańskich. Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie - mówi Dorota Ignasiak, dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej.
Bezpłatne wejściówki dostępne są również w Wydziale Kultury Starostwa Powiatowego.
13 czerwca natomiast spektakl zostanie wystawiony dla uczniów szkół z powiatu tomaszowskiego.
Powiatowe Centrum Animacji Społecznej organizuje VI Integracyjny Konkurs Piosenki pn. "Tomaszowskie Lato 2023". Konkurs ma na celu wspieranie, inspirowanie i popularyzowanie twórczości osób utalentowanych muzycznie oraz stworzenie możliwości zaprezentowania się przed szeroką publicznością. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli. Honorowy patronat nad konkursem objął starosta tomaszowski, Mariusz Węgrzynowski.
W tej edycji została zmieniona formuła konkursu i jego pierwszy etap odbędzie się on-line. Uczestnicy mailowo muszą przesłać niezbędne dokumenty rejestracyjne oraz link do nagrania zamieszczonego
w serwisie YouTube, oznaczonego jako „publiczny” i „niepubliczny”. Link ten musi być aktywny do końca trwania konkursu, a więc do Koncertu Finałowego, który odbędzie się 7 czerwca 2023 roku w sali widowiskowej PCAS-u.
- Tą rozszerzoną formułą chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób – mówi Dorota Ignasiak, dyrektor placówki. – Zawsze regulaminowo zastrzegaliśmy sobie limit zgłoszeń do 70, bo nie byliśmy
w stanie przesłuchać więcej podmiotów w ciągu jednego dnia. Tym razem czekamy na zgłoszenia nagrań, bez ograniczeń, z których do przesłuchań stacjonarnych komisja zaprosi 60 osób. Dodatkowo rozszerzyliśmy też kategorie o osoby dorosłe, tak że jesteśmy otwarci na wszystkich. Ten konkurs jest naszą flagową imprezą, organizowaną cyklicznie od 6 lat i co roku cieszy fakt, że napływają zgłoszenia z różnych zakątków Polski. Mamy nadzieję, że w nowej formie będzie jeszcze atrakcyjniejszy. Mamy już przygotowane bardzo atrakcyjne nagrody, a i skład jury na pewno zaskoczy, tak że zapraszamy serdecznie do udziału.
Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na naszej stronie www.pcastm.pl. Przesłuchania oraz Koncert laureatów odbędą się 7 czerwca 2023 r. Zapraszamy serdecznie.
Organizatorzy - Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim i Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim, zapraszają na Piknik rodzinny, którzy odbędzie się w niedzielę, 21 maja 2023 roku, w godzinach 14.00 – 21.00 na terenie parafii NSJ przy ulicy Popiełuszki.
W Powiatowym Centrum Animacji Społecznej odbędzie się spotkanie z cyklu Edukacja muzyczna. Koncert pt. ''Lubię wracać tam, gdzie byłem'' będzie poświęcony twórczości Zbigniewa Wodeckiego, a na widowni zasiądą uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu tomaszowskiego. Muzyczne spotkanie odbędzie się 16 maja o godz. 8.00.
- To pierwsze spotkanie z cyklu Edukacja muzyczna organizowane przez Filharmonię Narodową właśnie u nas. Będzie ono poświęcone twórczości Zbigniewa Wodeckiego, natomiast w przyszłości Filharmonia ma jeszcze dużo muzycznych niespodzianek, na które będziemy zapraszać mieszkańców powiatu tomaszowskiego – mówi Dorota Ignasiak, dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej.
Kolejne projekty będą skierowane do różnych grup wiekowych. O szczegółach będziemy informować na stronie internetowej oraz FB Powiatowego Centrum Animacji Społecznej.
Zaproszenie na rozgrywki I Powiatowego Turnieju Szachowego o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego.
Impreza odbędzie się 13 maja 2023 roku. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 10.00, rozdanie nagród zaplanowane jest około godziny 15.00.
Rozgrywki odbędą się w kategoriach:
– Junior młodszy (2011 i młodsi), dziewczęta i chłopcy
– Junior starszy (2005 – 2010), dziewczęta i chłopcy
– Open (2004 i starsi)
To już ostatni dzwonek, aby się zapisać! Zgłoszenia przyjmowane są do 9.05.2023r.
Udział w I Powiatowym Turnieju Szachowym o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego może wziąć każdy bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie, pocztą lub mailowo (należy wysłać skany podpisanych dokumentów na adres sekretariat@pcas-tomaszow.pl).
Dodatkowo dopuszcza się zapisy na turniej w dniu rozgrywek, w godz. 8.30 – 9.30, ale tylko w przypadku wolnych miejsc.
https://www.facebook.com/pcastomaszowmaz/posts/642094101229031
Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach zaprasza na Targi Rolne AGROTECHNIKA 2023, które odbędą się w terminie 22 i 23 kwietnia 2023 roku w Bratoszewicach ul. Nowości 32.
W programie:
- prezentacja maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolnej, nowoczesnych rozwiązań w budownictwie inwentarskim, fotowoltaika,
- KONKURSY:
- Maszyna Targów AGROTECHNIKA 2023,
- Najciekawsze stoisko Targów,
- Doradztwo fachowe – warunkowość, ekoschematy, płatności obszarowe oraz inwestycje w ramach Planu Strategicznego WPR na lata 2023 – 2027.
- Kiermasz kwiatów, nasion, sadzonek ozdobnych i materiału szkółkarskiego,
- występy artystyczne.
ORGANIZATORZY ZAAPRASZAJĄ.
Warsztaty filmowo-telewizyjne pt.: „Za zamkniętymi oczami. Kamera w inspiracji.” odbędą się w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z organizacją pracy i realizacją transmisji z wydarzeń kulturalnych przy użyciu profesjonalnego sprzętu przeznaczonego do produkcji telewizyjnych, poznać zakres prac na danym stanowisku - operatora, dźwiękowca i oświetleniowca oraz porozmawiać z członkami naszej sekcji filmowej i instruktorem. W przedsięwzięciu wezmą udział uczniowie klas tomaszowskich szkół ponadpodstawowych o profilu, który obejmuje wyżej wymienione lub pokrewne zagadnienia.
- Jesteśmy pierwszą i jedyną placówką w powiecie tomaszowskim, dającą możliwość dzieciom i młodzieży nauki sztuki filmowej i szeroko rozumianej produkcji telewizyjnej, co w połączeniu z bliskością szkoły filmowej w Łodzi jest ogromnym atutem, ponieważ za sprawą naszych warsztatów ułatwiamy przyszłym operatorom, montażystom, dźwiękowcom czy np. reżyserom start w kierunku kariery zawodowej. Warto zaznaczyć, że w Warszawie działa wiele stacji telewizyjnych i firm zajmujących się produkcją telewizyjną i filmową, w których także nasi podopieczni kiedyś mogą odnaleźć swój sposób na życie. Przypomnę, że w 2022 roku pozyskaliśmy dofinansowanie w kwocie 130 tys. zł. na zakup sprzętu głównie na potrzeby sekcji filmowej, co pozwoliło na jeszcze lepsze kształcenie naszych podopiecznych – mówi Dorota Ignasiak, dyrektor PCAS-u.
Warsztaty filmowo-telewizyjne odbędą się 18 kwietnia w dwóch odsłonach: o godz. 10.00 i 12.00.
Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego i gen. bryg. dr inż. Mariusz Pawluk – Dowódca 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, zapraszają na obchody 83. rocznicy zbrodni katyńskiej.
Uroczystości rozpoczną się w czwartek, 13 kwietnia 2023 roku, o godzinie 11.00 na Cmentarzu Wojennym przy ulicy Smutnej w Tomaszowie Mazowieckim.
Program obchodów
- Hymn RP,
- modlitwa w intencji zamordowanych jeńców wojennych,
- wystąpienie okolicznościowe,
- apel pamięci i salwa honorowa,
- składanie kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim.
12.00 – msza święta w kościele pw. św. Jadwigi Królowej przy ul. Warszawskiej .
We wtorek, 28 marca 2023 roku, w godzinach 9.00 – 13.00, w hali sportowej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim przy ulicy Legionów 47, odbędą się V Tomaszowskie Targi Pracy.
Organizatorzy zapraszają!
Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na koncert piosenek patriotycznych w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych w PCAS-ie i projekcję filmu „Wacław Szewczyk - niezłomne serce”, które odbędą się w poniedziałek, 7 marca 2023 roku, o godzinie 19.00, w sali widowiskowej PCAS-u.
Gmina Będków i Powiat Tomaszowski zapraszają na XVII Powiatowy Konkurs Pisanek i Palm Wielkanocnych, który odbędzie się w niedzielę, 19 marca 2023 roku, od godziny 13.00 w Domu Kultury w Będkowie, pl. Kościuszki 27.
Program uroczystości:
13.00 – kiermasz prac i wyrobów prezentowanych przez reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich
15.00 – rozpoczęcie konkursu Pisanek i palm Wielkanocnych
15.30 – występy zespołów ludowych „Fajne Babki” i „Ludowiacy od Będkowa”
16.30 – rozstrzygnięcie konkursu
16,45 – degustacja potraw wielkanocnych.
Powiatowe Centrum Animacji Społecznej zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet. W środę, 8 marca 2023 roku, o godzinie 18.30, na scenie PCAS-u w Tomaszowie Mazowieckim ul. Farbiarska 20/24, zaprezentuje się wyjątkowy kwartet saksofonowy „The WHOOP Group” w specjalnie przygotowanym na ten dzień repertuarze. Usłyszymy utwory znanych kompozytorów, m.in. Piotra Czajkowskiego, George’a Gershwina, Antonio Vivaldiego czy Mozarta, ale aranżacje wirtuozów saksofonu na pewno zaskoczą.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie.
„The WHOOP Group” to najbardziej rozpoznawalny polski kwartet saksofonowy złożony
z najwybitniejszych saksofonistów młodego pokolenia. Zespół aktywnie koncertuje
w kraju oraz za granicą, często występując w towarzystwie orkiestr symfonicznych
i big bandów. Muzycy kwartetu łączą wirtuozerię i żywiołowość z muzykalnością
i perfekcją. Zespół specjalizuje się w muzyce klasycznej, którą wykonuje w autorskich aranżacjach, lecz doskonale odnajduje się także w innych gatunkach – muzyce rozrywkowej, filmowej czy jazzie. Ponadto muzycy tworzą własne kompozycje, które nierzadko są syntezą wszystkich wykonywanych przez zespół gatunków muzycznych.
Każdy z muzyków zespołu indywidualnie jest laureatem licznych prestiżowych nagród na konkursach solowych i kameralnych, a jako zespół zajęli I miejsca w międzynarodowych konkursach m. in. w Paryżu, Bydgoszczy czy Warszawie. Za debiutancką płytę Crimes (2018) zostali ponadto nominowani do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii „Odkrycie Roku”. „The WHOOP Group” zapraszany jest także często do współtworzenia różnych projektów, podczas których nawiązuje współpracę z innymi artystami oraz zespołami. Do tej pory muzycy mieli okazję dzielić scenę m. in. z Dorotą Miśkiewicz, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Pawbeatsem, Krzysztofem Herdzinem, Henrykiem Miśkiewiczem, Maciejem Obarą, Pawłem Gusnarem, Małgorzatą Kożuchowską, Tamarą Arciuch, Magdaleną Kumorek, zespołem Dagadana czy Andrzej Kowalski Quartet.
The WHOOP Group występowali między innymi na takich festiwalach jak Un Violon sur le Sable (Francja), Christopher Summer Music Festival (Litwa), Musik in den Hausern (Niemcy) czy La Folle Journee – Szalone Dni Muzyki w Warszawie.
Zespół tworzą:
Jakub Muras – saksofon sopranowy
Mateusz Dobosz - saksofon altowy
Krzysztof Koszowski – saksofon tenorowy
Szymon Zawodny – saksofon barytonowy
Monika Saktura – dyrektor Gminnego Domu Kultury w Wiadernie zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet. Koncert odbędzie się w sobotę, 4 marca 2023 roku, o godzinie 16.00 w Gminnym Domu Kultury w Wiadernie.
Na scenie wystąpi Koło Gospodyń Wiejskich „Swojskie Babki” z Tresty w kabarecie „Jagna” i „Kapela Spalska”.
Organizatorzy zapraszają. Wstęp wolny.
Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego i gen. bryg. dr inż. Mariusz Pawluk – Dowódca 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, zapraszają na uroczystości poświęcone Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Uroczystości odbędą się w środę, 1 marca 2023 roku.
Program obchodów:
9.30 – uroczystość w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej im. płk. Witolda Pileckiego ul. Farbiarska 20/24.
Po uroczystości złożenie kwiatów pod tablicą płk. Witolda Pileckiego przy PCAS.
12.00 – msza święta w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim ul. Słowackiego
Po mszy składanie kwiatów
- w kaplicy Pamięci Narodowej w kościele pw. NMP Królowej Polski
- pod obeliskiem Nieznanego Żołnierza na dziedzińcu kościoła pw. NMP Królowej Polski
- pod obeliskiem „Poległych i pomordowanych za Ojczyznę w latach 1939-1945” na terenie I Liceum Ogólnokształcącego ul. Mościckiego 12
- pod obeliskiem „Pamięci Żołnierzy Wyklętych” przy ul. Bohaterów 14-ej Brygady
Powiatowe Centrum Animacji Społecznej zaprasza na „Wieczór z Chopinem”. W programie koncert fortepianowy w wykonaniu Szymona Nehringa, młodego, utalentowanego artysty. Szymon Nehring jest pierwszym Polakiem, który otrzymał pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinsteina w Tel Awiwie – jednym z najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie. Jego muzyczna droga rozpoczęła się w Krakowie, gdzie ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia. Ukończył też Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. W latach 2017-2019 studiował na Uniwersytecie Yale. Od 2008r. jest stypendystą Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso”, a od 2010 Fundacji „Pro Musica Bona” oraz stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2015 został laureatem stypendium Krystiana Zimermana. W 2014 r. Szymon Nehring otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy. Rok później został laureatem stypendium Krystiana Zimermana i wystąpił w finale XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, na którym otrzymał wyróżnienie, nagrodę publiczności oraz szereg nagród dodatkowych. W 2017 r. zdobył I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinsteina w Tel Awiwie oraz szereg nagród dodatkowych, w tym za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina. Występował z większością orkiestr w Polsce, ale też z wieloma zagranicznymi – Izraela, Brambergu, Marsylii, Hartford czy Calgary. Artysta wystąpił między innymi w takich salach koncertowych jak: Carnegie Hall, Elbphilharmonie, Palau de la Música Catalana, Konzerthaus Berlin, DR Koncerthuset w Kopenhadze, Musikverein w Wiedniu, Herkuessaal i Prinzregententheater w Monachium.
Jego debiutancka płyta CD z muzyką polskich kompozytorów została wyróżniona nagrodą polskiej Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016 w kategorii Album roku recital solowy, a także Jokerem magazynu Crescendo oraz nagrodą Supersonic magazynu Pizzicato. W 2016 r. ukazały się dwie płyty artysty: Koncerty fortepianowe Chopina nagrane z orkiestrą Sinfonietta Cracovia pod batutą Jurka Dybała oraz Krzysztofa Pendereckiego, a także Koncert fortepianowy „Resurrection” Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. Najnowsze nagranie artysty zawiera utwory fortepianowe Chopina wykonane na instrumencie historycznym (Erard 1858).
W 2019 r. Szymon Nehring został zaproszony do programu fundacji Orpheum, dzięki któremu wystąpił wraz z Tonhalle-Orchester Zürich pod dyrekcją Davida Zinmana. W 2020 r. zadebiutował w Filharmonii Berlińskiej.
„Wieczór z Chopinem” odbędzie się 1 marca o godz. 18.30. Wydarzenie jest związane z 213 rocznicą urodzin kompozytora. Bezpłatne wejściówki dostępne są w sekretariacie placówki.