Konferencja prasowa z udziałem Waldemara Flajszera – Łódzkiego Kuratora Oświaty
„Wy budujecie przyszłość. To jest prawidłowo zarządzany samorząd” – powiedział Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, podczas zorganizowanej we wtorek, 11 stycznia 2021 roku, przez Mariusza Węgrzynowskiego – Starostę Powiatu Tomaszowskiego, konferencji prasowej.
W konferencji udział wzięli, oprócz Waldemara Flajszera, Tomasz Trzaskacz – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim, Leon Karwat – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Tomaszowskiego i Katarzyna Banaszczak – dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim.
Przed konferencją goście mieli możliwość obejrzeć nowe Centrum Kształcenia Praktycznego, które za kwotę ponad 20 milionów złotych pwostało przy ZSP nr 3 oraz wyremontowaną halę sportową w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. Wartość tej inwestycji to ponad 1 milion 112 tysięcy złotych.
"Proszę Państwa, zaprosiliśmy tutaj pana kuratora i pana dyrektora, żeby móc pokazać to wszystko, co się dzieje się, w naszej oświacie, a dzieje się bardzo dużo, nie ma praktycznie żadnej placówki, w której niepodjęte by zostały inwestycje.
To wszystko, co związane jest z jakością kształcenia i ewentualnie z przekazywaniem tej, jakże niezbędnej wiedzy w najlepszych możliwych warunkach na poziomie XXI wieku.
W pierwszej części roboczej, wraz z panem kuratorem, z panem dyrektorem, odwiedziliśmy Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3, jak i również Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8. Po konferencji prasowej chcielibyśmy jeszcze podjechać przynajmniej do jednej jednostki, czyli do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Proszę Państwa, bardzo się cieszymy, że pan kurator i pan dyrektor przyjęli nasze zaproszenie.” – powiedział Mariusz Węgrzynowski i powitał oraz przedstawił uczestników konferencji.
„Szanowni Państwo, jest mi niezmiernie miło gościć na gościnnej Ziemi Tomaszowskiej. To moja pierwsza wizyta w tej roli. Chciałem na wstępie Państwu powiedzieć, że to, co widziałem i to, co wykonuje Rada Powiatu Tomaszowskiego, to, czego dokonał pan Starosta w tej kadencji, to, czego dokonała pani dyrektor, to są niebywałe rzeczy.
To, czego dokonuje samorząd Tomaszowa, samorząd powiatu tomaszowskiego, to są rzeczy niebywałe. Niebywałe w sensie wspierania edukacji, to trzeba głośno powiedzieć, że Zarząd i Rada dbają o oświatę. Z mojego punktu widzenia oceniam to jako działanie perspektywiczne, działanie samorządu na miarę XXI wieku. To głośno musi być powiedziane.
Dane mi było gościć w progach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3. Ten zespół pracowni za kwotę ponad 20 milionów złotych, pozyskanych ze środków powiatu tomaszowskiego, pozyskanych ze środków zewnętrznych jest po prostu niebywały, to jest inna filozofia myślenia. To nie jest filozofia, która dominowała w poprzednich latach, a więc szkolnictwo ogólnokształcące na piedestale, a to szkolnictwo zawodowe jako coś niechcianego, tu w Tomaszowie widzimy świadomą, konsekwentną drogę dla naszych dzieci, dla naszych uczniów zapewnienia jak najlepszej, praktycznej nauki.
W tym miejscu będą mogły się rozwijać różne zawody, będą zdobywali szlify absolwenci wielu kierunków. Ale to, co przygotowuje pani dyrektor wraz z Zarządem Powiatu, to jest rzecz niebywała, bo tam są bardzo nowoczesne urządzenia, tam są nowoczesne pracownie.
Podkreślam jeszcze raz – to jest nowa filozofia myślenia, takiego prawidłowego we właściwym kierunku, poświęcenie środków, zdobycie środków na rozwój szkolnictwa branżowego, zawodowego.
Te inwestycje, które są tutaj, na terenie powiatu tomaszowskiego są wielo, wielo, wielomilionowe i są skierowane w kierunku oświaty, w kierunku naszych dzieci i w kierunku przyszłości.” – pochwalił Zarząd Powiatu z Mariuszem Węgrzynowskim na czele i Radę Powiatu za wyjątkową dbałość o oświatę na terenie powiatu tomaszowskiego Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty.
„Szanowni Państwo, nie jestem pierwszy raz tu na terenie Tomaszowa Mazowieckiego, ale musze stwierdzić, że po roku nieobecności mojej, jak tu przybyłem dzisiaj, jestem pod ogromnym wrażeniem zmian, które zaszły.
Tak, naprawdę przez ten krótki czas, rok, zmiany są zauważalne, bardzo duże. Nie chcę się powtarzać, pan kurator powiedział wszystko na ten temat, natomiast ja mogę tylko jeszcze pogratulować dodatkowo panu Staroście, Zarządowi i życzyć dalszych sukcesów na polu oświaty i wspierania tomaszowskich szkół.” również Tomasz Trzaskacz pogratulował Mariuszowi Węgrzynowskiemu dobrych decyzji dotyczących inwestowania w tomaszowską oświatę.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!