W II LO rozpocznie się remont dachu
W czwartek, 6 maja 2021 roku, w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim, podpisana została umowa z wykonawcą na termomodernizację budynku szkoły.
Podczas podpisania umowy obecni byli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Arkadiusz Broniarek – dyrektor II Liceum, Anna Rożej – wicedyrektor szkoły oraz Przemysław Lauer – właściciel Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego „Lauer” z Pabianic. To właśnie ta Firma będzie wykonywała termomodernizację dachu II LO.
„Drodzy Państwo, znajdujemy się dzisiaj w budynku II Liceum Ogólnokształcącego, szkoły wyjątkowej, szkoły elitarnej, nie tylko na poziomie samego Tomaszowa i powiatu tomaszowskiego, ale szkoły, która się wyróżnia również na skalę krajową. Złote, srebrne odznaczenia pokazujące, że to jest szkoła z potencjałem, szkoła, która jest chlubą, która powoduje to, że jesteśmy kojarzeni jako miasto, również poprzez ten aspekt oświatowy. Tutaj absolwentami są osoby wybitne, które dzisiaj funkcjonują na terenie nie tylko całego kraju, ale na terenie całego świata, są osobami, które bardzo dużo wnoszą, jeśli chodzi o wkład lokalnej społeczności, tej społeczności, również i światowej.
To co jest ważne, że samorząd powiatowy chce tę szkołę wzmacniać chce dofinansowywać te wszystkie sprawy związane z infrastrukturą techniczną, w tym przypadku mówimy o takim zadaniu, jak termomodernizacja budynku II Liceum Ogólnokształcącego, dokładnie rzecz biorąc dotyczy to w większości termomodernizacji dachu tej szkoły.
Proszę Państwa, konkretne pieniądze przeznaczone z budżetu powiatu na potrawę tej substancji, w przypadku, o którym mówimy II Liceum Ogólnokształcące. Wcześniej zadanie, które było realizowane, nie było realizowane przez ostatnie kilkadziesiąt lat i zostało zrealizowane dobrze. To remont toalet w tej szkole. To potężna kwota ponad 600 tysięcy złotych, ale jestem przekonany, że będzie to służyło kolejnym pokoleniom. Dzisiaj mówimy o pewnej ścieżce dojścia, jeśli chodzi o poprawę substancji technicznej tej właśnie szkoły.
Wspominałem już o tym, że chcemy wybudować na terenie tej szkoły halę sportową, piękną, wspaniałą, nową halę sportową, która tej młodzieży się należy. Dzisiaj jest mała salka, z której korzystają uczniowie, ale na progu tych nowych czasów, XXI wieku, gdzie już inne szkoły ponadpodstawowe mają swoje piękne hale sportowe, które służą społeczności szkolnej, ale też społeczności lokalnej i jest potrzeba, żeby taka sala sportowa została tutaj wybudowana. I mamy zabezpieczone środki rządowe w kwocie 4 milionów złotych, po przetargu okaże się jaka jest docelowa kwota, i chcemy tutaj te środki zabezpieczyć z budżetu powiatu, tak, żebyśmy mogli za półtora roku cieszyć się otwarciem nowej hali sportowej i żebyśmy mogli powiedzieć, że te wszystkie najważniejsze sprawy techniczne dotyczące tego budynku zostały załatwione. Wtedy młodzież w pełni mając również możliwość dodatkowo aktywności fizycznej, mam nadzieję, że będzie zadowolona z pobytu w tej szkole, do której serdecznie zapraszamy.” – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.
„Przed chwilą podpisaliśmy umowę na termomodernizację dachu budynku II Liceum. To jest bardzo ważna dla nas, ponieważ ten dach wymagał głębokiego remontu i to właśnie się stanie. W związku z tym bardzo się z tego cieszymy i jesteśmy pewni, że stworzymy odpowiednie warunki dla naszych uczniów do pracy, do nauki.
Chciałbym też bardzo zaprosić wszystkich absolwentów klas ósmych szkół podstawowych do przyjścia, zainteresowania się kierunkami, które proponujemy otworzyć w nowym roku szkolnym. Będziemy prowadzić rekrutację do klasy informatyczno-matematycznej, do klasy biologiczno-chemicznej, do klasy dziennikarsko-humanistycznej, do klasy matematyczno- fizycznej a także do klasy menedżerskiej i do klasy matematyczno-chemicznej.
Można z szerokiej propozycji, którą tutaj mamy dla absolwentów szkół podstawowych, wybrać kierunek dla siebie, i myślę, że taki wybór będzie potem procentował.” – podziękował za dbałość o szkołę Zarządowi Powiatu Tomaszowskiego z Mariuszem Węgrzynowskim – Starostą Powiatu, na czele i zaprosił przyszłych absolwentów szkół podstawowych do kontynuowania nauki w II LO, Arkadiusz Broniarek – dyrektor szkoły.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!