Powiat Tomaszowski

XIV POWIATOWE MIODOBRANIE W ŻELECHLINKU

Ocena 0/5

Na zdjęciu: uczestnicy XIV Powiatowego Miodobrania, które odbyło się w niedzielę, 11 czerwca 2023 roku, w Żelechlinku W niedzielę, 11 czerwca 2023 roku, w Żelechlinku odbyło się XIV Powiatowe Miodobranie. To spotkanie pszczelarzy, rolników i tych wszystkich, którzy produkują miód oraz to, co z miodu można wytworzyć.

Na zdjęciu: uczestnicy XIV Powiatowego Miodobrania, które odbyło się w niedzielę, 11 czerwca 2023 roku, w Żelechlinku Święto rozpoczęło się od prelekcji w Domu Inicjatyw Twórczych na temat pszczelarstwa. Następnie wszyscy jej uczestnicy udali się do kościoła pw. św Bartłomieja  Apostoła w Żelechlinku na mszę św. w intencji bartników. Po mszy św. korowód z orkiestrą dętą oraz pocztami sztandarowymi przemaszerował na teren sceny letniej w Żelechlinku, gdzie odbywała się dalsza część imprezy. 

Na zdjęciu: uczestnicy XIV Powiatowego Miodobrania, które odbyło się w niedzielę, 11 czerwca 2023 roku, w Żelechlinku Wójt Gminy Żelechlinek Bogdan Kaczmarek powitał zaproszonych gości. Władze Samorządu Powiatowego reprezentowali: Starosta Mariusz Węgrzynowski, Przewodnicząca Rady Powiatu Wacława Bąk, Członek Zarządu Powiatu Elżbieta Łojszczyk oraz Radni Rady Powiatu: Teodora Sowik, Włodzimierz Justyna i Bogumił Koziarski.

Na zdjęciu: uczestnicy XIV Powiatowego Miodobrania, które odbyło się w niedzielę, 11 czerwca 2023 roku, w Żelechlinku W konkursie na „Miodowy przysmak” udział wzięły reprezentacje z gmin powiatu tomaszowskiego: KGW Maksymilianów gm. Rokiciny, KBW Wykno gm. Będków, KGW Mierzno gm. Budziszewice, KGW Wolanki gm. Lubochnia, KGW Kaniczanki gm. Rzeczyca, KGW Kwiatkówka - Łagiewniki - Świńsko gm. Tomaszów Maz., KGW Wolica – Łochów – Wola Naropińska gm. Żelechlinek, Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwo Niewiadów gm. Ujazd i „Dzierlatki” z Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. 

Na zdjęciu: uczestnicy XIV Powiatowego Miodobrania, które odbyło się w niedzielę, 11 czerwca 2023 roku, w Żelechlinku W ocenie komisji najlepsze okazała się reprezentacja z Gminy Rokiciny KGW Maksymilianów za przysmak pszczelarza – golonkę w miodzie.  Pozostałe reprezentacje zajęły równorzędne II miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Powiat Tomaszowski.

Na zdjęciu: uczestnicy XIV Powiatowego Miodobrania, które odbyło się w niedzielę, 11 czerwca 2023 roku, w Żelechlinku 

Podczas Miodobrania można było wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej działającej przy OSP w Żelechlinku, obejrzeć występy artystyczne w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Żelechlinku oraz występ Grupy Wokalnej działającej przy Gminnym Domu Kultury. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności