Powiat Tomaszowski

W minioną niedzielę obchodziliśmy Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Ocena 0/5

W minioną niedzielę obchodziliśmy Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. 235 lat temu Polska uchwaliła pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawę zasadniczą. To jedno z najważniejszych świąt, które buduje poczucie dumy, wspólnoty i szacunku dla wartości leżących u podstawy Rzeczypospolitej.

Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą św. w Sanktuarium św. Antoniego w Tomaszowie Maz., po czym nastąpił przemarsz na Plac Kościuszki, gdzie odbyła się uroczystość z udziałem kompanii honorowej 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

W obchodach wzięli udział m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych Powiatu i Miasta, przedstawiciele służb mundurowych, uczniowie tomaszowskich szkół z nauczycielami, przedstawiciele jednostek i instytucji oraz mieszkańcy.

Odśpiewano hymn państwowy, wciągnięto flagę państwową oraz odczytano apel pamięci z salwą honorową. Na zakończenie pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki delegacje złożyły kwiaty. Wiązankę kwiatów od Samorządu Powiatu Tomaszowskiego złożyli: Starosta Dariusz Kowalczyk, Członkowie Zarządu Powiatu: Krzysztof Biskup, Michał Czechowicz i Grzegorz Glimasiński oraz Sekretarz Powiatu Jerzy Kowalczyk.

Obchody przebiegły w podniosłej i radosnej atmosferze, w duchu patriotyzmu i dumy z naszej historii.

Galeria zdjęć

_DSC0001 _DSC1005 _DSC0004 _DSC0012 _DSC0015 _DSC0021 _DSC0022 _DSC0024 _DSC0027 _DSC0031 _DSC0040 _DSC0045 _DSC0048 _DSC0049 _DSC0052 _DSC0055 _DSC0062 _DSC0058 _DSC0066 _DSC0068 _DSC0083 _DSC0744 _DSC0676 _DSC0693 _DSC0712 _DSC0718 _DSC0729 _DSC0756 _DSC0758 _DSC0797 _DSC0805 _DSC0821 _DSC0834 _DSC0844 _DSC0860 _DSC0939 _DSC0942 _DSC0944 _DSC0964 _DSC0972 _DSC0976 _DSC0982 _DSC0992 _DSC0994 _DSC1015
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności