Powiat Tomaszowski

Uczniowie ZSP nr 8 zakończyli praktyki w Hiszpanii

Ocena 0/5

W drugim tygodniu pobytu w Hiszpanii uczniowie Technikum Analitycznego w  Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim przystąpili do realizacji swoich praktyk zawodowych w laboratorium w ramach projektu: „ Ścigaj marzenia rozwoju zawodowego”, który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu „ Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Praktyki poprzedziła realizacja programu kulturowego, który uczniowie spędzili w  Kordobie i Maladze. Podczas całodniowej wycieczki udało nam się zwiedzić najciekawsze zabytki Kordoby oraz starczyło też czasu na spacer po klimatycznych, wąskich uliczkach. Jednym z najwspanialszych punktów widokowych na starówkę jest Most Rzymski (Puente Romano). Malaga to nie tylko piękne wybrzeże. W mieście można sporo ciekawych zabytków, które udało nam się odwiedzić m.in. Katedrę, Muzeum Picasso, ratusz oraz Teatr Rzymski. Na zakończenie zwiedzania wspinaczka na wzgórze Gibralfaro, z którego roztacza się widok na  arenę byków w Maladze oraz port. Podczas pobytu na plaży część uczniów nie mogła się powstrzymać przed wejściem do zimnego morza;)

W takcie pięciu kolejnych dni w laboratorium Kovac młodzież: liczyła kolonie bakterii Escherichia coli i Salmonelii oraz przygotowywała podłoże aby pobrać próbkę powietrza. Natomiast w laboratorium CETECAL młodzież uczyła się pobierać i przeprowadzać badania bakterii znajdujących się w organizmie, wydobywała olejki z lawendy i rozmarynu oraz przygotowywała kosmetyki.

Uczniowie kontynuowali także kurs języka hiszpańskiego, który zakończył się świetnie zdanym egzaminem. Oprócz zajęć teoretycznych w trakcie kursu, młodzież sprawdziła swoją znajomość języka hiszpańskiego w praktyce. Podczas zajęć nauczyciela Paqi podzieliła wszystkich na grupy i wyznaczyła zadania do wykonania na Placu Hiszpańskim. Był to dobry sposób na sprawdzenie swojej wiedzy w kontaktach z osobami na ulicy, ale także świetna zabawa, która przeodziała się w zaciętą rywalizację.

Ostatniego dnia mobilności odbyło się uroczyste podsumowanie projektu z koordynatorem firmy Euromind p. Dominiką Jastrzębowską, która przekazała oceny wystawione prze mentorów. Wszyscy uczniowie zostali pochwaleni za swoje zaangażowanie i wykonaną pracę. Otrzymali certyfikaty udziału w projekcie oraz certyfikat potwierdzający zdobycie wiedzy z języka hiszpańskiego na poziomie A1.

Adiòs Sevilla!

Więcej:

www.zsp8.eu

https://www.facebook.com/zsp8tm/

Galeria zdjęć

1a162 1b78 1c61 1d41
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności