Powiat Tomaszowski

Spotkanie opłatkowe w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1

Ocena 0/5

 W czwartek, 21 grudnia 2023 roku, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim uczniowie i nauczyciele szkoły brali udział w spotkaniu wigilijnym.

Dariusz Kwiatkowski – dyrektor ZSP nr 1 powitał zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Wacława Bąk – Przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Beata Stańczyk – Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego, Łukasz Cerazy - zca Naczelnika Wydziału Oświaty i Sportu.

https://www.facebook.com/PowiatTomaszowskiMaz/videos/1386633225273717

Na zdjęciu: uczestnicy wigilijnego spotkania uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1, które odbyło się w czwartek, 21 grudnia 2023 roku, w ZSP 1,

„Panie Dyrektorze, szanowni Państwo, panowie oficerowie, drogie grono pedagogiczne i przede wszystkim Wy, drodzy uczniowie, chcę bardzo serdecznie na początku pogratulować, za ten wspaniały naprawdę wspaniały, wyjątkowy występ, w którym w centrum uwagi był Jezus Chrystus, Boży Syn. To jest ważne, żebyśmy pamiętali, że te święta to święta Bożego Narodzenia. To, co zostało podkreślone, przychodzi na świat Jezus Chrystus - Syn Boży przychodzi z miłości do nas po to, by nas zbawić, żebyśmy pamiętali o tym, co jest dla nas najważniejsze, czyli zbawienie w życiu każdego człowieka. Najważniejsze jest zbawienie i ta możliwość dzielenia się, tego wyjątkowego szczęścia i miłości z Bogiem. W tych wszystkich elementach tego występu pojawiała się miłość, miłość Świętej Rodziny, która dla nas jest wzorem do tego, jak powinny wyglądać nasze rodziny. Miłość w swojej rodzinie, miłość szeroko rozumiana w gronie nie tylko najbliższych, ale naszych przyjaciół w danych społecznościach, w których żyjemy. Ta miłość powinna być obecna, ona powinna przenikać to wszystko, co jest związane z naszym życiem i szczególnie ten wyjątkowy dzień, jakim jest Wigilia, kiedy łamiemy się opłatkiem, ma być dla nas takim momentem zwrotnym, czyli przepraszamy się za te wszystkie trudne sprawy, jakie w naszym życiu się pojawiają, ale życzymy sobie tej miłości, wzajemnego przebywania ze sobą, życzliwości, szacunku i chcemy na nowo układać kolejne nasze sprawy, żeby to było widoczne, jaki mamy względem innych osób szacunek, mamy życzliwość. Miłość taka międzyludzka, żebyśmy mogli normalnie współpracować. 

Na zdjęciu: uczestnicy wigilijnego spotkania uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1, które odbyło się w czwartek, 21 grudnia 2023 roku, w ZSP 1,

Dziękuję bardzo nauczycielom, którzy przygotowali młodzież, ten dobór słów, odpowiednich tekstów, pokazuje, że pamiętacie Państwo o tym, co chcecie przekazywać i co chcecie uczyć naszą młodzież oprócz tej nauki ogólnej, technicznej, bardzo ważne jest, żeby przygotować w sposób odpowiedni młodych ludzi do dorosłego życia, do funkcjonowania w rodzinie. I na pewno powtarzanie tych form w samej rodzinie, szkole, jak również w Kościele Katolickim da określone efekty, formowanie odpowiednich postaw młodych ludzi. To jest bardzo ważne.

Na zdjęciu: uczestnicy wigilijnego spotkania uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1, które odbyło się w czwartek, 21 grudnia 2023 roku, w ZSP 1,

Drodzy Państwo, ten wyjątkowy czas, który wzbudza w nas refleksję nad naszym życiem to czas, kiedy staramy się myśleć w sposób szczególny o rodzinie, kiedy spotykamy się w swoim gronie, kiedy zjeżdżają się bliscy, często z odległych terenów naszego kraju, Europy czy świata, po to, żeby właśnie spotkać się na wieczerzy wigilijnej, żeby wspólnie połamać się opłatkiem. To jest wyjątkowa tradycja, która jest niespotykana w innych państwach. To Polska jest tym wyjątkowym krajem, który zwraca uwagę na to wszystko, co wiąże się z rodziną, z miłością. I wtedy, bez względu na różne sytuacje przyjeżdżają nasi bliscy. Cieszymy się ich obecnością, radujemy się, że są z nami w tych wyjątkowych dniach, zarówno w dniu wigilijnym, jak i w tych dniach świątecznych Bożego Narodzenia. To jest radość z przebywania ze sobą. To jest radość z tej obecności, która w dzisiejszych czasach jest wyjątkowa. Rozjeżdżamy się w poszukiwaniu pracy, rozjeżdżamy się w różne miejsca, poszukując pewnych, czasami ktoś powie nowych, możliwości rozwoju wewnętrznego i zewnętrznego człowieka, ale te Święta Bożego Narodzenia to jest ten moment, to jest ten czas, kiedy rzeczywiście wracamy do korzeni. Chcemy pamiętać o swojej rodzinie i być z nią obecnym. Ta tradycja związana z tym, że zostawiamy jedno miejsce przy wigilijnym stole dla tych wszystkich, którzy są samotni, którzy być może w danym momencie nie mają możliwości spotkać się z rodziną. Zaprośmy ich do wigilijnego stołu, zaprośmy sąsiadów, znajomych, żeby wspólnie mogli nacieszyć się tymi Świętami Bożego Narodzenia. 

Na zdjęciu: uczestnicy wigilijnego spotkania uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1, które odbyło się w czwartek, 21 grudnia 2023 roku, w ZSP 1,

Drodzy Państwo, na ten czas wyjątkowych Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam wszystkim, żeby to były Święta przepełnione miłością, życzliwością, wzajemną serdecznością i żeby Pan Jezus Chrystus, który jest źródłem wiary, nadziei i miłości, obdarowywał Was wszystkich swoim sowitym błogosławieństwem i łaskami, zarówno w tym czasie Świąt Bożego Narodzenia, jak i w całym nadchodzącym 2024 roku. Szczęść Boże i wszystkiego dobrego.” – złożył życzenia zebranym uczniom i nauczycielom Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Na zdjęciu: uczestnicy wigilijnego spotkania uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1, które odbyło się w czwartek, 21 grudnia 2023 roku, w ZSP 1,

Na zdjęciu: uczestnicy wigilijnego spotkania uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1, które odbyło się w czwartek, 21 grudnia 2023 roku, w ZSP 1,

Na zdjęciu: uczestnicy wigilijnego spotkania uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1, które odbyło się w czwartek, 21 grudnia 2023 roku, w ZSP 1,

Na zdjęciu: uczestnicy wigilijnego spotkania uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1, które odbyło się w czwartek, 21 grudnia 2023 roku, w ZSP 1,

Na zdjęciu: uczestnicy wigilijnego spotkania uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1, które odbyło się w czwartek, 21 grudnia 2023 roku, w ZSP 1,

Na zdjęciu: uczestnicy wigilijnego spotkania uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1, które odbyło się w czwartek, 21 grudnia 2023 roku, w ZSP 1,

Na zdjęciu: uczestnicy wigilijnego spotkania uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1, które odbyło się w czwartek, 21 grudnia 2023 roku, w ZSP 1,

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności