Powiat Tomaszowski

Podsumowanie etapu regionalnego konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne”

Ocena 0/5

 

W środę, 15 czerwca 2022 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się podsumowanie etapu regionalnego XIX edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022”.

Włodzimierz Justyna – kierownik Oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Tomaszowie Mazowieckim i radny Rady Powiatu Tomaszowskiego, powitał zaproszonych na uroczystość gości, wśród których byli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Jacek Reszelewski - zastępca dyrektora Oddziału Regionalnego w Łodzi, Marian Jurek – dyrektor Oddziału w Piotrkowie Trybunalskim Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz rolnicy, którzy brali udział w konkursie i ich gospodarstwa zostały wyróżnione i nagrodzone.

„Drodzy Państwo, bardzo serdecznie Was witam w siedzibie Starostwa Powiatowego To wszystko, co wiąże się z bezpieczeństwem, czyli z życiem i zdrowiem ludzi jest sprawą najważniejszą. Tutaj mówimy o bezpieczeństwie pracy  w gospodarstwie rolnym. To jest temat, który przez długie lata był przy okazji wypadków przywoływany, ale tak naprawdę nie było kierunku, jeśli chodzi o konkretne działania. Teraz ten konkurs ma pokazać, że jest to sprawa priorytetowa, jeśli chodzi o kwestie bieżące pracy w gospodarstwie rolnym. Serdecznie dziękuję Państwu, że wzięliście udział w tym konkursie, że dostrzegacie te sprawy, które są priorytetowe patrząc w perspektywie kolejnych lat.

Jeden konkurs to jest początek, natomiast chcielibyśmy, żebyśmy mogli pójść z konkretnym przekazem do wszystkich rolników, do wszystkich, którzy prowadzą gospodarstwa rolne, żeby głęboko sobie wzięli do serca kwestie związane z bezpieczeństwem. Wszyscy wiemy, jak to często bywa. Ktoś podchodzi do tego poważnie, ktoś inny niefrasobliwie, a są tacy, którzy uważają, że pewne przyzwyczajenia, które towarzyszą im w życiu, są pewnikiem tego, że żaden wypadek się nie wydarzy. Wiemy przecież, że tak nie jest i musimy  w sposób szczególny zachowywać  ostrożność, jeśli chodzi o kwestie dotyczące przede wszystkim ludzi.

Bardzo serdecznie dziękuję, że taki konkurs został zorganizowany. Dziękuję za przybycie wszystkim gościom i mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mówić więcej na ten temat, że będą prelekcje kierowane na spotkaniach bezpośrednio do rolników.

To, że Państwo wzięliście udział w tym konkursie to jest właśnie odpowiedzialne działanie na rzecz i zdrowia, a przede wszystkim życia ludzi.” – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Galeria zdjęć

0krus1 0krus2 0krus4 0krus5 0krus6 0krus7 0krus8 0krus9 0krus9a 0krus9b 0krus9c 0krus9d 0krus10
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności