Powiat Tomaszowski

Nadanie sztandaru ZSP nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim w 102. rocznicę urodzin Jana Pawła II

Ocena 0/5

 

 

 

 W środę, 18 maja 2022 roku, odbyły się uroczystości nadania nowego sztandaru Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim. Nadanie nowego sztandaru związane jest z reorganizacją placówek oświatowych i zmianą nazwy szkoły. Poprzedni sztandar przez 17 lat reprezentował ZSP nr 3 na różnych uroczystościach.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Mszę świętą odprawił ksiądz Henryk Kowaliński.

Po mszy uczestnicy w asyście Orkiestry Dętej przy OSP w Zawadzie i OSP w Tenczynie przemaszerowali na teren ZSP nr 3, gdzie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod obeliskiem upamiętniającym Jana Pawła II. W imieniu powiatu wiązankę biało-czerwonych kwiatów złożyła delegacja w składzie: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk i Michał Czechowicz – członkowie Zarządu Powiatu, Leon Karwat – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Martyna Wojciechowska – radna Rady Powiatu Tomaszowskiego i Beata Zysiak – Skarbnik Powiatu Tomaszowskiego.

Dalsza część uroczystości odbyła się w hali sportowej ZSP nr 3. Katarzyna Banaszczak – dyrektor ZSP nr 3 powitała zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Tomasz Trzaskacz – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi w Piotrkowie Trybunalskim, Elżbieta Łojszczyk, Michał Czechowicz i Marek Kubiak – członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Martyna Wojciechowska, Leon Karwat – radni Rady Powiatu Tomaszowskiego, Jerzy Kowalczyk – Sekretarz Powiatu, Beata Stańczyk – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego i naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu,  Izabela Śliwińska – Wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Krzysztof Kuchta – Przewodniczący Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego

Następnie odbyło się uroczyste pożegnanie starego sztandaru i powitanie nowego.

Po części oficjalnej przedstawiona została prezentacja przybliżająca życie i działalność Jana Pawła II. W tej części artystycznej prócz utalentowanych uczniów  ZSP nr 3 wystąpiła gościnnie Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Tenczynie i zespół góralski Strupki.

Wieczorem w hali sportowej ZSP nr 3 z okazji nadania szkole nowego sztandaru, odbył się koncert, w którym wystąpił Zespół Ludowy „Kalina” z Wąwału, Orkiestra Dęta OSP z Zawady, Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Tenczynie i zespół góralski Strupki.

 

Galeria zdjęć

0sztandar5 0sztandar6a 0sztandar6b 0sztandar6c 0sztandar6d 0sztandar7 0sztandar9a 0sztandar9b 0sztandar10a 0sztandar11 0sztandar12 0sztandar13 0sztandar30
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności